Strażacy z Bochni z sukcesem w kolarstwie szosowym – zdjęcia

20 czerwca w Trzebnicy (województwo dolnośląskie) zostały rozegrane II Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Kolarstwie Szosowym. Były one częścią wyścigu Korona Kocich Gór. Strażacy mieli do pokonania dystans 73 kilometrów o łącznym przewyższeniu około 700 m.

Reprezentant Komendy Powiatowej PSP w Bochni st. sekc. Marcin Kasprzyk z czasem 1:56:31,81 zajął w wyścigu 4 miejsce ze stratą niecałych 3 sekund do zwycięzcy.

Trzebnicki wyścig był pierwszym tegorocznym wyścigiem zaliczanym do Pucharu Komendanta Głównego PSP w Kolarstwie Szosowym. Marcin Kasprzyk zdobył na nim 12 punktów za 4 miejsce w kategorii Open oraz 14 punktów za zajęcie 3 miejsca w kategorii wiekowej A (do 29 lat).

W wyścigu wzięło udział czterdziestu siedmiu strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Wśród strażaków jechał m.in. Komendant Główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz oraz zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Marek Kowalski.

Do Trzebnicy zjechali funkcjonariusze z całej Polski, m.in. Krakowa, Warszawy, Poznania, Częstochowy, Zakopanego czy Stargardu Szczecińskiego.

Najszybszym strażakiem został Paweł Mrózek z Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu, który uzyskał czas 01:56:28,83. Na drugim miejscu uplasował się Bartosz Świderski z KM PSP w Krakowie z czasem 01:56:28,92. Na ostatnim miejscu podium stanął strażak z KM PSP Poznań Piotr Krysman. Uzyskał on czas 1:56:29,13.

28 czerwca odbył się drugi punktowany wyścig z Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej -2015.

Tym razem wyścig odbył się w ramach wyścigu Road Maraton Wilczyce – koło Sandomierza. Zawodnicy mieli do pokonania 2 rundy o łącznej długości około 68 km i przewyższeniu około 700 m.

Reprezentant KP PSP w Bochni po raz kolejny zakończył wyścig w ścisłej czołówce z czasem 1:46:53,58 i stratą ok 2,5 sekundy do lidera wyścigu zajmując 4 miejsce w kategorii Open. Uzyskany czas pozwolił na zajęcie 1 miejsca w kategorii A do 29 lat i zdobycie 20 puntów w klasyfikacji pucharowej.

Obecnie nasz reprezentant przygotowuje się do startu w III Górskich Mistrzostwach Polski Strażaków w Kolarstwie szosowym, które odbędą się 7 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.