„PRZEPROSINY: Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.”

Bocheńska Scena Letnia: Piece of The Moon, Cinemon i Time For Funk

22 sierpnia to przedostatni dzień koncertowy w ramach Bocheńskiej Sceny Letniej w amfitetarze Uzbornia. Zaplanowano koncerty trzech zespołów: Piece of The Moon, Cinemon i Time For Funk.

W piątkowy wieczór na BSL zadebiutuje młodziutka bocheńska formacja Piece of the Moon. Tuż po nich wystapi zbierająca znakomite recenzje krakowska formacja CINEMON, która wskrzesi ducha lat 70-tych we współcześnie zaaranżowanych autorskich kompozycjach. Na zakończenie energetyczny funk, charyzmatyczny wokal i piękne, nieoczywiste teksty, czyli bardzo lubiana bocheńska grupa TIME FOR FUNK.

22 sierpnia, piątek, Bochnia / Amfiteatr Uzbornia
Wstęp wolny

18:00 Piece of the Moon
19:15 CINEMON
20:45 TIME FOR FUNK

Projekt Bocheńska Scena Letnia dofinansowany ze środków budżetowych Gminy Miasta Bochnia

TIME FOR FUNK

Zespół założony przez Daniela Srokę bardzo dawno temu. Często zmieniał skład, zawieszał działalność, ale dopiero w 2009 roku przestał być zespołem instrumentalnym. Wtedy dołączyła do grupy wokalistka – Zuzanna Skolias. Ostateczny skład zespołu wyklarował się dopiero w 2014 roku, podczas pracy nad debiutancką płytą. Po licznych roszadach, pomniejszeniach i powiększeniach, Time For Funk tworzy obecnie ośmioro muzyków plus grupa kreatywnych i wielozadaniowych współpracowników. Owocem tej współpracy jest muzyka, wybuchowe koncerty, designerska oprawa graficzno-fotograficzno-wizualna i fenomenalne stylizacje koncertowe. Do stworzenia materiału na pierwszy album Skolias wzięła na warsztat wiersze Tomasza Różyckiego. Stąd nazwisko poety na okładce, a tytuł płyty, to tytuł jednego z jego wierszy. Płyta Time For Funk / Różycki „Głos wewnętrzny” została od początku do końca zrealizowana, zmiksowana, zmasterowana i wyprodukowana w Bochni przez Daniela Srokę i Szczepana Łowińskiego, czyli przez POZI records. Wydana w 2014 roku nakładem własnym. Autorami muzyki są Sroka i Skolias (współautorem kilku numerów jest były gitarzysta TFF, Łukasz Papst). Nad aranżacjami zespół pracował wspólnie.
Siłą grupy są niewątpliwie koncerty – kto był ten doświadczył, kto nie był – niech nie zwleka.

Zuzanna Skolias – głos
Daniel Sroka – instrumenty klawiszowe
Jacek Szwed – gitara
Szczepan Łowiński – gitara
Krzysztof Ogórek – bas
Szymon Fortuna – perkusja
Adam Leśniak – instrumenty perkusyjne
Tomasz Hernik – puzony, akordeon

CINEMON

„Wyobraźcie sobie zjazd miejskim rowerem ze stromej górki. A potem lot paralotnią z zawiązanymi oczami. Czyste szaleństwo i wolność – taka jest ich muzyka.” [Agnieszka Hirt / DNA Muzyki]

Cinemon to najnormalniejszy w świecie rock’n’roll. W pakiecie: skakanie po scenie, rozwalanie sprzętu, rozstrojone gitary, machanie włosami, tupanie nogą. Gdy odejmiemy te elementy pozostaje po prostu dobry pop – smutne lub wesołe, ale zawsze wpadające w ucho melodie w wykonaniu trio wokalno-instrumentalnego.

Zespół powstał w 2005 roku w Krakowie jako trio gitara-bas-perkusja. Założenie zespołu miało jasno określony cel: ma być „inaczej i nietypowo”. W muzyce od początku była nieskrępowana energia, wolność często zahaczająca o absurd czy awangardę, ale też nieco bardziej rozbudowana forma, zabawy rytmem i tonacją. Stylistycznie muzyka rozpościerała się pomiędzy rock’n’rollem, narkotyczną awangardą, inspiracją klasyką i rockiem progresywnym. Kilka lat działalności zespołu zwieńczone zostało wydaniem pierwszego LP w 2009.

Wyrobiwszy sobie pewną pozycję jako zespół progresywny, Cinemon postanowił…zacząć od początku. Powrócić do korzeni. Rock’n’roll, mimo że zawsze obecny w muzyce zespołu, nie miał okazji ujawnić się w pełni aż do 2011 kiedy to w składzie zespołu zaszły poważne zmiany.

W takiej formie Cinemon porzucił dotychczasowy materiał i rozpoczął nowe życie jako rock’n’rollowe trio szukające inspiracji w „starym rocku”: od Beatlesów, poprzez norweskie Big Bang, do Jacka White’a (niektórzy mówią też, że słychać w ich muzyce brzmienie Seattle).

W takiej postaci Cinemon nagrał kolejne dwa albumy (Three Days EP w 2011 oraz Perfect Ocean w 2013), zagrał ponad sto koncertów w kraju i zagranicą (Słowacja, Austria, Norwegia), pojawił się na festiwalach takich jak Sonisphere (w line-upie m.in. z Metallicą, Black Label Society), T-Mobile Nowe Horyzonty (w line-upie m.in. z Tomahawk), Slot Art Festival, wział udział w kilkunastu przeglądach-konkursach. Oraz nabrał apetytu na więcej.

Skład:
Michał Wójcik – gitara, wokal
Kuba Pałka – bębny, wokal
Kuba Tracz – bas, wokal

Więcej na:
www.cinemon.pl

Piece of the Moon to nowo powstały zespół, składający się z muzyków pochodzących z Bochni i okolic. Muzyka jaką grają to głównie covery klasycznych utworów rockowych.”

Skład:
Miłka Pasierb – wokal,
Klaudia Chojnacka – pianino, gitara
Dawid Jaworski – gitara
Jakub Sitko – perkusja